تاریخچه گروه شرکتهای کاوش

گروه شرکتهای کاوش در سال 1386 با نام مجریان شبکه گستر کاوش تاسیس گردید.
در ابتدای تاسیس شرکت در حوزه های ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری و ارائه راهـکارهای امنیـت اطلاعات و طـراحی دیتاسنتـرها و دوربیـن های مـدار بسـته و سیـسـتم های کنتـرلی و نظارت فعـالیت مینمود و با گذشـت زمان و با همـت مدیـران و جـذب نیروهای مستعد و افزایش رضایتمندی مشتریان به سرعت پیشرفت نمود و مصداق این گفته نیز کسب برترین کارآفرین حوزه فناوری اطلاعات در اسـتان تهـران و نیز اخـذ گرید 4 در شـش حوزه خدمات پشتیبانی، سیستم های ویژه،امنیت فضـای تولید و تبادل اطلاعـات، شـبـکه داده های رایانـه ای و مخـابراتی، مـشاوره و نظـارت بر اجـرای طــرح های انـفـورماتـیک و فـنـاوری اطــلاعـات و ارتباطات، سیستم های اتوماسیون صنعتی.
با توجـه به تفکر و اراده راسخ مدیران گروه بر کارآفرینی و نـوآوری، فـعالیـت های شرکت به سرعـت به زمینه های مسـتعـد مشـابه افزایش پیـدا کـرد و شرکت کاوش با اخذ نمایندگی از شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی نظیر LEVITON و CRESTRON ایالات متحده در حوزه سیستم های هوشمند ساختمانی و شرکت آلمانی GFR در حوزه مدیریت کلان ساختمان و مدیریت هوشمند مصرف انرژِی و همچنین شرکت PARKARE اسپـانیا در حوزه سیسـتم های هوشمند پـارکیـنـگ اقدام به جـذب نیروهــای نـخـبه و توانمـند مهنـدسـی مکانیک و الکترونیک نمود و با توجه به عدم وجود آموزشهای تخصصی این سیستم ها این شرکت با اعزام کارشناسان خبره خود جهت آمـوزش هـای فنی و مهنـدسی لازم مـوفق به اخـذ مـدارک و گواهینامه های بین المللی مربوطه گردید که این امر موجبات اعتماد کارفرمایان و مشتریان این خدمات را بیش از پیش مهیا نمود. برخی از حوزه های گروه شـرکتهای کـاوش عـبارت اســت از صنایع و فناوری های مدرن روز نظیر تولید آب از هوا و تولید برق از امواج دریا که با مشارکت بخشهای دولتی و دانشگاههای مطرح کشور در دست مطالعه و اقـدام میباشد

مجریان شبکه گستر کاوش (خدمات کامپیوتری و شبکه ای)

  گسترش روز افزون فناوری اطلاعات فضایی برای به اشتراك گذاشتن اطلاعات و رونمایی آرزوهای آدمی پدید آورده است و رشد سریع دانش را در برداشته است .این موضوع افراد و سازمانها را بر آن داشته تا با افزایش قابلیت های کامپیوتری و اتوماسیون خود بتوانند به سادگی و باسرعت نیازهای خود را منطبق قرار دهند . شركت مجریان شبکه گستر کاوش در سال 1386 ، با گرد هم آوردن كادر متخصص و مجرب در زمینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات و مهندسی برق ، فعالیت حرفه ای خود را به منظور ارائه بهترین سرویس ها و برطرف كردن دغدغه های مدیران و مسئولین سازمان ها آغاز نمود. • برخی از دغدغه های افراد و سازمان ها عبارتند از :

  • 1 - بزرگ كردن آینده شبكه های رایانه ای افراد و سازمان
  • 2 - افزودن قابلیت های بروز و بیشتر به شبكه رایانه ای
  • 3 - استقرار سیستم پشتیبانی و عدم فرد محوری
  • 4 - به روز بودن خدمات و اعمال سلیقه
  • 5 - افزایش غیر كاربردی هزینه ها
  • 6 - فقدان راهکارهای نوین و آموزشهای لازم کاربری
 • به منظور نیل به اهداف مذكور، خط مشی این شرکت جهت بنگاههای اقتصادی و افراد عبارت است از :توسعه و بالندگی شرکت مجریان شبکه گستر کاوش که بنیان خود را بر استفاده از متدولوژی‌های نوین و استانداردهای بین‌المللی بنا نهاده، مدیون وفاداری مشتریانی است كه مایلند برای پوشش نیازمندی های جدید و بی شمار خود در زمینه های گوناگون فناوری اطلاعات از این شرکت بهره جسته و از خدمات پس از فروش آن بهره مند گردند .

محصولات

مشاوره، تامین و فروش از جمله خدماتی است به مشتریان ارائه می گردد.

از جمله تجهیزات قابل ارائه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1 - تجهیزات شرکت Cisco مانند تجهیزات پردازشی، شبکه، امنیت، ذخیره سازی و نیز انواع نرم افزارهای این شرکت
2 - تجهیزات شرکت HP مانند تجهیزات پردازشی، ذخیره سازی و پشتیبان گیری ، انواع نرم افزار راهکارهای امنیتی و نیز راهکارهای مانیتورینگ این شرکت 3 - انواع نرم افزارهای امنیتی از شرکت های مختلف مانند Tripwire ، Symantec، Kaspersky
4 - نرم افزارهای شرکت Vmware
5 - تجهیزاتThin Client
6 - تامین نرم افزارها و سخت افزارهای شرکت های مختلف در حوزه های مانیتورینگ، پشتیبان گیری اطلاعات، سیستم عامل ، سامانه ها و تجهیزات خاص منظوره بر اساس مذاکرات با مشتریان


ساختمان گستر هوشمند کاوش (سیستمهای هوشمند ساختمان)

  شرکت ساختمان گستر هوشمند کاوش با سابقه درخشان، با هدف ارائه نوین کلیه خدمات مشاوره و کنترل هوشمند سازی ساختمان قدم به عرصه رقابت گذاشت. از جمله فعالیت های این شرکت میتوان به : شناخت - تحلیل و مطالعات بازار ، مشاوره متفاوت ، طراحی بهینه تجهیزات و خدمات ، نظارت دقیق و متمرکز ، تامین به موقع تجهیزات ، نصب و راه اندازی صحیح و ارائه خدمات پس از فروش کاملا رایگان طی 5 سال وارانتی و 3 ساله محصولات ، در چارچوب هوشمند سازی کلیه ساختمان های مسکونی ، اداری - تجاری ، درمانی ، هتل ، ویلای لوکس ، پارکینگ و .... نام برد .

شرکت کاوش با بهره گیری از مهندسان و کارشناسان مجرب و آموزش دیده، محصولات خود با برندهای Crestron و Leviton ایالت متحده امریکا و همچنین Thrmokon و Schneider و Elsner معرفی می نماید . بکارگیری این سیستم در ساختمانها علاوه بر زیبایی منحصر به فرد، صرفه جویی در هزینه تعمیرات و نگهداری تجهیزات مکانیکی و برقی ساختمان و نیروی انسانی بعلاوه کاهش مصرف انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال خواهد داشت .

از جمله اهداف جامع شرکت کاوش می توان به برخی از مهمترین آنها که در ذیل آمده، اشاره نمود :

1 - روش نوین و کاربری ساده برای کلیه مصرف کنند گان در سنین مختلف
2 - گسترش ساختمان های هوشمند برای کلیه طبقات جامعه با توان مالی متفاوت که در گذشته این گونه امکانات تنها قابل دسترس برای افرادی خاص و ثروتمند در نظر گرفته می شده
3 - بالا بردن سطح رفاه زندگی و تامین آسایش
4 - بهینه سازی، کنترل و کاهش انرژی
5 -افزایش ایمنی و امنیت
6 -حرکت به سمت مدرن سازی و امکانات زیبا
7 -افزایش رضایت مشتری
8 -کمک به داشتن سرزمین سبز

مبتکران سیستم کاوش (هوش تجاری BI و داشبورد مدیریتی)

معرفی سامانه داشبورد مدیریتی دانش فنی همراه با تجربه ای نوین
داشبورد برداشت مستقيمي از همان داشبورد اتومبيل است که راننده اطلاعات مورد نظر خود از ميزان سوخت، سرعت و دیگر پارامترها را در هر لحظه کسب مي کند .
بنابريان داشبورد در واقع يک ابزار مدیریتی است برای نمایش اطلاعات عملکردی در سازمان ها ، برای اشخاصی که به این اطلاعات نیاز دارند به فرمتی که بیننده آن را به سرعت بتواند میزان کارایی و عملکرد سیستم را تشخیص داده و آن را مدیریت کند .

از آنجائيكه داشبورد نقاط نامطلوب سازمان را بسادگي نشان مي دهد ، مديران بمحض اطلاع از وضعيت نابسامان آگاه مي شوند. در حقيقت نمونه هاي زيادي وجود دارد كه داشبورد ها موجب علاج واقعه قبل از وقوع شده اند با استفاده از اين سيستم مديران ارشد سازمان مي توانند به سادگي به اطلاعات مورد نياز دست يابند و در عين حال اطلاعات را آناليز کنند وبر شاخصهاي عملکردي بخش و يا واحد خود نظارت کامل و برخط داشته باشند.

داشبورد در سیستم های اطلاعات


  در سیستم های اطلاعات نیز داشبورد به صفحه ای اطلاق می شود که به صورت خیلی ساده با استفاده از اعداد و نمودار گرافیکی ، شاخص های کلیدی و وضعیت کنونی سازمان را نشان می دهد.
بدون این صفحه مدیر می بایستی گزارش های چند صفحه ای را بخواند که معمولا وقتی برای آن ندارد و یا اینکه به اطلاعات غیر مستند همکاران خود اکتفا کند .
داشبوردها از ابزارهای کسب و کار بوده و شامل مجموعه ای از شاخص های عملکردی (PI) شاخص های کلیدی عملکردی (KPI) و سایر اطلاعات مرتبط با کسب و کار هستند. شاخص های کلیدی عملکرد، اساساً نشان دهنده میزان موفقیت کسب و کار در دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان هستند و از این جهت در معرض توجه و بررسی قرار دارند. باید این نکته را در نظر داشت، که هدف یک داشبورد، بررسی و استفاده از کلیه اطلاعات موجود نیست. بلکه حصول بینشی جامع از کسب و کار و اتفاقات درون آن می باشد، به نحوی که تصمیم گیری های بهینه مدیریتی و پیش بینی روال های آتی ممکن گردد

 

 • برخي از مزاياي داشبورد مديريت :

  ​تعريف شاخص هاي کليدي عملکرد سازمان(KPI)  
  نظارت بر عملکرد سازمان و واحدها 
  کمک به تصميم گيري سريعتر و بهتر
  نمايش وضعيت کل سازمان در يک نگاه
  دسترسي سريع به اطلاعات از مجموعه چند منبع


نرم افزار گزارش ساز و داشبورد ساز پویا:
  سیستم مدیریت گزارشات یا «داشبورد مدیریتی»یک نرم‌افزار و یا سیستم متمایز و جدا از دیگر سیستم‌های اطلاعات نیست بلکه چارچوبی کلی ارائه می‌کند که دیگر سیستم‌های اطلاعات بر مبنای آن با یکدیگر همخوان می‌شوند. کنترل مدیریتی نیازمند اطلاعاتی است که بخش قابل ملاحظه‌ای از آنها توسط سیستم‌های پردازش مبادلات تولید می‌شوند. سیستم‌های اطلاعات مدیریتی، اطلاعات تولید شده توسط سیستم‌های پردازش اطلاعات را پردازش کرده و آنها را در ترکیب‌ها و شکل‌های جدید معناداری به مدیریت عرضه می‌کنند؛ چنین سیستم‌هایی، سیستم‌های مدیریت گزارشات نامگذاری می‌شوند .


دریا پیشه گان کاوش (فناوری نوین AWG Atmaspheric Water Generator)

  امروزه كشور ما در حال رشد ، توسعه و پيشرفت در زمينه‌های گوناگون علمی و دستيابی به دانش‌ها و فناوری های نوين می باشد. صنایع نوین و high tech نه تنها در ایران بلکه همواره در سراسر جهان به عنوان یکی از مهمترین معیارهای پیشرفت و توسعه ، مد نظر قرار گرفته است از جمله شاخص های توسعه يافتگی در آنها مورد ارزيابی واقع ميگردد ، فلذا اين حوزه از دانش در دنيا منابع و هزينه‌های بسياری را به خود اختصاص داده است. چرا كه پيشرفت و توسعه علوم و فناوری ها، به نحو چشمگيری مستلزم توسعه مناسب و توانمند بودن در زمينه فناوری می باشد. از سوی ديگر، با توجه به سياست‌های تمامی مجموعه های خصوصی و دولتی مبنی بر دستيابی به اهداف چشم اندازها و اهداف خود، همواره لزوم همكاری و همراهی شرکت های فن آور با بنگاههای اقتصادی بزرگ و مقتدر صنعتی، بيش از پيش نمايان می گردد.
گروه مهندسی كاوش به همت جمعي از فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي داخلي و خارجي و فعالان شرکت هاي پيشگام در زمينه صنایع فن آوري در سال 1386 تاسيس و فعاليت خود را آغاز نموده است و هم اکنون نیز با خانواده جوان و متخصص 240 نفری خود در راه توسعه و اعتلای کشور گام برمیدارد. هم‌اكنون اين شركت با عضويت در بالاترين مراکز تصميم گيري فناوري کشور و با همکاري مهندسين و متخصصين مجرب خود آماده ارائه خدمات فني و مهندسي در حوزه هاي ارائه راهکارهاي نوين فناوري میباشد و در این راستا اقدام به تشکیل کنسرسیومی با شرکت SEAS کشور سوئیس و مشارکت سازمان معظم گسترش و نوسازی صنایع ایران در زمینه حل معضل آب شرب و تشکیل شرکتی با عنوان دریا پیشگان کاوش جهت تولید آب به روش AWG برای اولین بار در کشور گردید.
تا در عرصه رفع معضل و مشکل جدی کمبود آب در کشور و هم در جهت تولید تجهیزات تولید آب جوی AWG در ایران برای نخستین بار تشکلی فراهم آید .

 

...ادامه معرفی دریاپیشگان

 • تکنولوژی جدید تولید آب از رطوبت هوا توسط دستگاه Atmospheric water generator:

  آب مصرفی انسان یا از طریق آب رودخانه ها ( که پشت سدها ذخیره می شوند) و یا ازطریق سفره های آب زیرزمینی (که از طریق چشمه و چاه در دسترس قرار می گیرند) تامین می شود. در کشورهای گرم و خشک و کم باران نظیر ایران عمده آب مصرفی مردم از طریق چاهها تامین می شود. با رشد روزافزون جمعیت در شهرهای بزرگ، سفره های آب زیرزمینی آلوده می شوند. رشد جمعیت به معنی تولید فاضلاب انسانی بیشتر است، فاضلاب انسانی از طریق چاههای فاضلاب دفع شده و نهایتا وارد سفره های آب زیرزمینی می شوند همچنین رشد جمعیت به معنی مصرف بیشتر مواد شوینده و پاک کننده شیمیایی است که پس از مصرف وارد چاههای فاضلاب شده و از آنجا به سفره های آب زیرزمینی نفوذ کرده و آنها را آلوده می کنند .


امروزه به مدد تحقیقات فراوان دانشمندان در دنیا فناوری جدیدی وجود دارد که راه حلی بی نظیر برای بحران جهانی آب پیشنهاد می کـنـد. ایـن فـنـاوری بـه مرحـله کـاربـری رسـیـده و امـروز در دستـگـاه هـایی کـه بـه ژنـراتـورهای آبـی جـوّی (Atmospheric Water Generator ) نیز معروفند و به کار می روند .

این فناوری آب موجود در هوا را به آب شرب تبدیل می کند. به عبارت دیگر از هیچ (رطوبت موجود در هوا) ، آب تولید می کند. به عبارت دیگر، با این فناوری می توان از هوایی که نفس می کشیم، آب تولید کنیم . آب باید به لحاظ زیستی و شیمیایی سالم و عاری از هرگونه مواد ایجادکننده طعم و بو باشد. با این حال، در عمل همواره با چنین محصولی مواجه نیستیم.
همه باکتری ها را نمی توان با ضدعفونی کردن شیمیایی از بین برد .اگر «آبِ شیر» شهری بنوشید، خطر دچار شدن به انواع بیماری ها - از اسهال گرفته تا مشکلات جدی گوارشی- را به جان خریده اید . مواد شیمیایی به کار رفته در تاسیسات تصفیه آب عمومی، علاوه بر جرم های موجود در آب، سلامت انسان ها را نیز با تهدید مواجه می سازند. از جمله آثار ناشی از این مواد می توان به تحریک های پوستی، مشکلات گوارشی و نیز انواع مختلفی از سرطان اشاره کرد. دیگر مسئله ای که کارخانه های تصفیه عمومی قادر به رسیدگی به آن نیستند، محصولات جانبی ضد عفونی کننده هاست .
برخی تولیدکنندگان آب معدنی، با بهره گیری از روش های بازاریابی اغواگرانه، بر خلاف واقع وانمود می کنند که آب تولیدی آنها از منابع بکر طبیعی آمده است. بنا به گزارش های منابع زیست و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی و برآوردهای صنعتی، حدود یک چهارم بطری های آب معدنی از آبِ شیر (شهری) پر می شوند؛ این آب، گاه فراوری می شود و گاه خیر .
آب معدنی بطری یک منبع خوب آب در شرایط اضطرار است، یعنی زمانی که منبع اصلی آب مصرفی شما دچار اختلال یا آلودگی می شود. اثرات زیست محیطی این گزینه را نیز باید در نظر داشته باشیم. بطری های آب در نهایت ما را با مشکل دفع ضایعات مواجه می کنند. انتقال این بطری ها از محل کارخانه تا فروشگاه و سپس به منازل ادارات نیز مستلزم بکارگیری منابع ارزشمندی نظیر سوخت است .
بطری های پلاستیکی، خطرات بالقوه ای نیز برای سلامت مصرف کننده دارند؛ پژوهشگران معتقدند ماده شیمیایی بیسفِنول (BPA) در بطری های پلاستیکی ممکن است برای سلامت ما مضر باشند . سازمان غذا و داروی آمریکا و اتحادیه پلاستیک آمریکا تاکید دارند که این ماده، بی خطر است، اما دانشمندانی نظیر فردریک ووم سال، استاد صریح اللهجه زیست شناسی معتقدند این ماده موجب عوارضی چون سرطان، بلوغ زودرس، چاقی و حتی اختلال کاهش تمرکز می شود. در نهایت عامل دردسرزای جابجایی و انبار کردن بی خطر بطری ها را نیز فراموش نکنیم.
#

اهداف وچشم انداز

هدفگذاري هاي بلند مدت و کوتاه مدت ، به همراه ارزيابي پيوسته عملکرد، از جايگاه ويژه اي در شركت مجريان شبکه گستر کاوش برخوردار است. مديران همواره شاخصهاي عملکرد اين شرکت را با شرکتهاي برتر فعال در صنعت فناوري اطلاعات مقايسه مي نمايند.

مديران و کارشناسان ، شركت مجريان شبکه گستر کاوش بر اين باورند که بهره گيري از تخصص هاي گوناگون در بالاترين سطح موجود در کشور و به طور همزمان انتقال فناوري و دانش روز دنيا به اين متخصصان، شرط موفقيت يک سازمان پويا است. فلذا اين شركت با برگزاري دوره هاي فني و سرويس و بازاريابي در داخل کشور و اعزام نيروي فني خود جهت فراگيري دوره هاي تخصصي به خارج از کشور ، همواره به دنبال ارائه راهکارهاي نوين و افزايش سطح خدمات به مشتريان خود بوده است.


دستاورد ها و افتخارات

از دستاوردها و افتخارات گروه شرکتهای کاوش می توان به اختصار به موارد زیر اشاره نمود:

کسب عنوان برترین کارآفرین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان تهران سال 90

اخذ نمایندگی از شرکت Crestron ایالات متحده

اخذ نمایندگی از شرکت Leviton ایالات متحده

اخذ نمایندگی از شرکت GFR آلمان

اخذ نمایندگی از شرکت Thermokon آلمان

عضو شورای عالی انفورماتیک کشور

عضو سازمان نظام صنفی و رایانه ای کشور

 • آدرس : تهران ، میدان شیخ بهایی ،برج صدف ، طبقه هفت و هشت  ،میدان ونک ، برج آسمان ونک ، طبقه سوم و چهارم
 • تلفن : 88062761 | 88624870 | 88055012 | 88624856
 • ایمیل : contact@kavoshgrp.com
 • فکس : 88629812-021

فرم تماس با ما

طراحی سایت و سئو توسط کاسپید
 • آدرس : تهران ، میدان شیخ بهایی ،برج صدف ، طبقه هفت و هشت  ،میدان ونک ، برج آسمان ونک ، طبقه سوم و چهارم
 • تلفن : 88062761 | 88624870 | 88055012 | 88624856
 • ایمیل : contact@kavoshgrp.com
 • فکس : 88629812-021

فرم تماس با ما

طراحی سایت و سئو توسط کاسپید